Bulgaria Time

Истражете ја Бугарија како никогаш досега.

Инспирирајте се за вашето следно патување

2809 Сандански

Банско: 2-дневна тура со водич Тевно Езеро (Темно Езеро)

0 (Нема преглед)
Планината Вихрен

Банско: Планинска обиколка со водич до планината Вихрен

0 (Нема преглед)
Парк Пирин, Банско

Банско: Планинарска обиколка до Поповското Езеро

0 (Нема преглед)
Банско

Банско: Традиционално фолклорно искуство

0 (Нема преглед)
Боровец, Бугарија

Боровец: Групна лекција за скијање или сноуборд за сите нивоа

0 (Нема преглед)
Скопје, Северна Македонија

Дневна турнеја од Софија до Скопје, Северна Македонија

0 (Нема преглед)
Искарската клисура

Дневно патување до клисурата Искар со автомобил

0 (Нема преглед)

Препорачано за тебе

Банско

Банско: Традиционално фолклорно искуство

0 (Нема преглед)
Рупите, Благоевград

Од Банско: Обиколка со водич до селото Рупите (куќа Ванга)

0 (Нема преглед)
Мелник, Благоевград

Од Банско: Тура со водич до селото Мелник (винска обиколка)

0 (Нема преглед)
Село Лештен

Од Банско: Обиколка со водич до селото Лештен

0 (Нема преглед)
Село Ковачевица

Од Банско: Разглед на село со водич до село Ковачевица

0 (Нема преглед)

Приказни, совети и водичи

Сè што сакате да знаете за Боровец

Добредојдовте во Боровец Боровец (што буквално во превод значи „Бор…

3 причини за неверојатен одмор во Банско Бугарија

3 ПРИЧИНИ ЗА НЕВЕРОЈАТЕН ОДМОР ВО БАНСКО БУГАРИЈА Банско е…

Водич: Како да добиете дозвола за престој во Бугарија за странци

Водич: Како да добиете дозвола за престој во Бугарија за…

Привлечноста на инвестирањето во недвижности во Северен Кипар

Северен Кипар, со своите недопрени плажи, историски знаменитости и живописни…

Добијте специјални понуди и повеќе од BulgariaTime

Претплатете се за да видите дека цените на тајните зделки паѓаат во моментот кога ќе се регистрирате!