Од одмори покрај плажа до планински бегства: Топ 10 најубави хотели во Бугарија

Бугарија има многу да понуди кога станува збор за дестинации за патување, а земјата е дом и на едни од најубавите хотели во светот. Во оваа статија, ќе ве запознаеме со топ 10 најубави хотели во Бугарија, почнувајќи од луксузни одморалишта покрај плажа до пријатни планински бегства. Топ 10 најубави […]

Прочитај повеќе