Софија: Црн врв-Дневно патување со снежни чевли на планината Витоша

0 (Нема преглед)
Планина Витоша
Од: €105,00
0
(0 преглед)
Со цел
Времетраење

1 Ден

Тип на турнеја

Дневна турнеја

Големина на групата

15 луѓе

Јазици

Англиски

За оваа турнеја

Вашиот водич рано наутро ќе ве земе од вашиот хотел или друга локација во Софија за незаборавно патување до планинското одморалиште Алеко, кое е на кратко возење од центарот на градот на 1.840 метри надморска височина.

Пред да продолжите до највисокиот врв на планината Витоша, водичот ќе ви помогне да ги приспособите вашите обврзници за чевли за снег и ќе ви обезбеди брз туторијал за основните вештини за одење што можете да ги користите додека ги носите (Черни Врух, 2290 м.н.в.).

Прошетката низ зимската земја на чудата започнува со постепена височина, а наскоро ќе бидете подалеку од дрворедот и ќе гледате неверојатни панорамски глетки. Откако ќе поминете приближно два часа на искачување на планината, ќе застанете на топол билен чај што водичот ќе го послужи пред да се вратите во Алеко одморалиште додека ќе ги погледнете воодушевувачките глетки на бугарската престолнина. По прошетката ќе одите со шатл до градот, каде што водичот ќе ве остави на вашата локација.

Определување

 • Искачете се на Черни Врух (2290 метри н.в.) - највисокиот врв на планината, восхитувајќи се на панорами кои го одземаат здивот
 • Избегајте од гужвите и зимскиот смог во градот и уживајте во свежиот планински воздух на планината Витоша – најстариот национален парк на Балканот
 • Нурнете во спокојот на зимската земја на чудата, за време на еднодневното патување од Софија предводено од експерт

Вклучено/Исклучено

 • Подигнување/спуштање во вашиот хотел или адреса во градот Софија
 • Сите трансфери со приватен автомобил или миниван според маршрутата
 • Лиценциран планински водич кој зборува англиски во текот на целата турнеја
 • Изнајмување на чевли за снег и бандери за пешачење
 • Сите локални даноци
 • Храна и пијалоци (освен топол чај обезбеден од водичот)
 • Лично планинско/патничко осигурување
 • Други лични трошоци, бакшиш (по избор)

Времетраење

Целодневен (+7 часа)

Јазици

Англиски

Почетно време

08:00 часот

Важна информација

Корисници на инвалидска количка

Локација на турнејата

Планина Витоша

Групен попуст (по Износ)

Масовно попуст за возрасни
# Група со попусти Од возрасен На возрасен Вредност
1 Група 2+ 2 3 €95,00
2 Група 3+ 3 4 €110,00
3 Група 4+ 4 15 €118,00

Осврти

0/5
Не оценето
(0 преглед)
Одлично
0
Многу добро
0
Просечна
0
Лошо
0
Страшно
0
0 преглед на оваа турнеја - Се прикажува 1 до 0

Напишете преглед

Од: €105,00
0 (Нема преглед)
Вкупно
€105,00

Сопственик

johnyraid

Член од 2022

Можеби ќе ве интересира