Зимско дневно патување на планината Рила

0 (Нема преглед)
Планина Рила
Од: €99,00
0
(0 преглед)
Со цел
Времетраење

9 часа

Тип на турнеја

Дневна турнеја

Големина на групата

15 луѓе

Јазици

Англиски

За оваа турнеја

Во девет часот наутро, турата ќе започне кога водичот ќе ве земе од вашето сместување во Софија и ќе ве вози до планината Рила. Потребни се околу час и половина за да се оди до планинската област.
Изберете две од активностите од следната листа од пет: Посетете ја обновената тврдина Цари Мали Град, која се наоѓа на рид во близина на селото Белчин; земете едно или два часа возење со ски-доо во Боровец; возете го лифтот во кабината во Боровец и уживајте во прекрасните панорамски погледи; одете на попладневно скијање или сноуборд со приватен инструктор; и поминете го попладнето релаксирајќи се во топлите термални извори познатото село Сапарева Бања.

Вратете се во Софија помеѓу 5 и 6 часот.

Определување

 • Почувствувајте го зимскиот дух во планинско одморалиште
 • Посетете го Боровец, најстарото одморалиште во Бугарија
 • Уживајте во скијање или ски-доо патување
 • Погледнете ја обновената планинска тврдина Цари Мали Град
 • Уживајте во релаксирачко термално попладне

Вклучено/Исклучено

 • Приватен возач-водич
 • Земање и заминување од хотелот
 • Превоз со удобен A/C автомобил со бесплатен WiFi
 • Изнајмување опрема за скијање (12-16 €)
 • Билет/картичка за лифт (5-16 евра)
 • Ски-доо (80-110 евра)
 • Билет за тврдината Цари Мали Град (2 €)
 • Спа билет (8 €)
 • Храна и лични трошоци
 • Бакшиш (по избор)

Времетраење

Целодневен (+7 часа)

Јазици

Англиски

Почетно време

09:00 часот

Важна информација

Луѓе со пречки во мобилноста

Тврдината Цари Мали Град е затворена во понеделник и вторник
Ве молиме облечете се соодветно за зимски услови
За бањата се препорачува да понесете свои крпи и апостолки
Турата може да се откаже во случај на лоши временски услови
За попладневните часови за скијање/сноуборд, можно е да се изнајми опрема во Боровец. Приватен наставник може да се договори на барање - имајте предвид дека оваа опција не може да се комбинира со други опции бидејќи трае цел ден
Ски опрема може да се изнајмува за 12-16 €
Ве молиме внесете готовина за дополнителни трошоци, како што се билет/картичка за лифт (5-16 евра), ски-доо (80-110 евра), билет за тврдината Цари Мали Град (2 евра), билет за спа (8 евра) и опционални совети за возачот-водич

Локација на турнејата

Планина Рила

Групен попуст (по Износ)

Масовно попуст за возрасни
# Група со попусти Од возрасен На возрасен Вредност
1 Група +2 2 3 €110,00
2 Група 3+ 3 4 €130,00
3 Група 5+ 5 15 €160,00

Осврти

0/5
Не оценето
(0 преглед)
Одлично
0
Многу добро
0
Просечна
0
Лошо
0
Страшно
0
0 преглед на оваа турнеја - Се прикажува 1 до 0

Напишете преглед

Од: €99,00
0 (Нема преглед)
Вкупно
€99,00

Сопственик

johnyraid

Член од 2022

Можеби ќе ве интересира