Од Софија: Дневно патување до Солун со приватен водич

0 (Нема преглед)
Солун
Од: €175,00
0
(0 преглед)
Со цел
Времетраење

12 часа

Тип на турнеја

Дневна турнеја

Големина на групата

20 луѓе

Јазици

Англиски

За оваа турнеја

Искористете ја приватната обиколка на градот со трансфер и водич за да истражите некои од познатите знаменитости и атракции во Солун. Откако ќе бидете земени во 8:00 часот од вашето сместување во Софија, опуштете се во текот на 3,5-часовното удобно патување до Солун.

Започнете го вашето патување од Белата кула во центарот на градот. Откријте ја нејзината долга историја и бидете воодушевени од неговата неверојатна архитектура. Следно, продолжете до познатиот плоштад Аристотел, кој има различни продавници, ресторани и познато место за големи настани.

Одете во Ротонда Свети Ѓорѓи и црквата Свети Димитриос, од кои и двете се места за светско наследство на УНЕСКО. После тоа, ќе имате два часа за да се прошетате низ античкиот град со своја брзина. Вкусете ја регионалната кујна додека правите прекрасни фотографии блиску до океанот.

Потоа ќе се вратите назад во Софија, каде што вашиот туристички водич ќе ве остави во вашиот хотел повторно во 20:00 часот.

Определување

 • Уживајте во атмосферата на Солун со раздвижените улици и прекрасните погледи
 • Истражете ја Белата кула, симболот на градот и другите историски споменици
 • Прошетајте по прекрасниот грчки брег
 • Вкусете ја вкусната локална солунска морска храна

Вклучено/Исклучено

 • Подигање и заминување од хотелот
 • Приватен возач-водич
 • Превоз со удобен автомобил
 • Разглед на Солун со водич
 • Влезници
 • Лични трошоци
 • Бакшиш (по избор)

Времетраење

Целодневен (+7 часа)

Јазици

Англиски

Важна информација

Корисници на инвалидска количка

Пасош или лична карта

Локација на турнејата

Солун

Групен попуст (по Износ)

Масовно попуст за возрасни
# Група со попусти Од возрасен На возрасен Вредност
1 Група 2+ 2 3 €175,00
2 Група 3+ 3 5 €215,00
3 Група 5+ 5 20 €245,00

Осврти

0/5
Не оценето
(0 преглед)
Одлично
0
Многу добро
0
Просечна
0
Лошо
0
Страшно
0
0 преглед на оваа турнеја - Се прикажува 1 до 0

Напишете преглед

Од: €175,00
0 (Нема преглед)
Вкупно
€175,00

Сопственик

johnyraid

Член од 2022

Можеби ќе ве интересира