Од Боровец: Бегство од топлински базен

0 (Нема преглед)
Сапарева Бања
Од: €44,99
0
(0 преглед)
Со цел
Времетраење

2 часа

Тип на турнеја

Дневна турнеја

Големина на групата

15 луѓе

Јазици

Англиски

За оваа турнеја

Искусете ги терапевтските предности на Сапарева Бања, спа град познат по природните топли извори. Откако ќе го напуштите Боровец, застанете кај базенот и бањскиот комплекс, што е круна на селото и идеална локација за одмор и обнова.

По влегувањето во комплексот, ќе најдете 4 џакузи кади со млазници со џакузи, топол и ладен базен кој е одличен за болки во мускулите и 3 големи термални базени. Постојат три базени достапни за деца, секој со две различни длабочини за различни возрасти.

Откако ќе имате шанса правилно да се опуштите, вратете се на местото за состаноци во Боровец.

Определување

  • Опуштете се во термални бањи и џакузи
  • Уживајте во релаксација за целото семејство со базени погодни за деца
  • Впијте ја исцелителната енергија во Сапарева Бања
  • Искусете ги лековитите придобивки од минералните топли извори

Вклучено/Исклучено

  • Повратен превоз
  • Влезници
  • Крпи
  • Апостолки
  • Храна и пијалоци
  • Подигање и заминување од хотелот

Времетраење

0-3 часа

Јазици

Англиски

Важна информација

Луѓе со пречки во мобилноста

Запознајте се во продавницата за скијање на локалниот партнер лоцирана во хотел Ела
Отворете во „Карти на Google“ ⟶

Сандали за пешкири за костими за капење

Доколку не можете да си понесете сопствен пешкир или бањарка, можете да ги изнајмите на локацијата за 4 €

Локација на турнејата

Сапарева Бања

Осврти

0/5
Не оценето
(0 преглед)
Одлично
0
Многу добро
0
Просечна
0
Лошо
0
Страшно
0
0 преглед на оваа турнеја - Се прикажува 1 до 0

Напишете преглед

Од: €44,99
0 (Нема преглед)
Вкупно
€44,99

Сопственик

johnyraid

Член од 2022

Можеби ќе ве интересира