Од Банско: Обиколка со водич до селото Лештен

0 (Нема преглед)
Село Лештен
Од: €20,00
0
(0 преглед)
Со цел
Времетраење

7-8 часа

Тип на турнеја

Специфична турнеја

Големина на групата

15 луѓе

Јазици

англиски, хебрејски, руски

За оваа турнеја

Селото Лештен ги привлекува посетителите со своите живописни пејзажи и антички куќи кои се зачувани како примери на архитектурата на Националната преродба (XVIII – XIX век). Заедницата обнови приближно 15 куќи, зачувувајќи го духот и чувството од минатото. Многу од нив имаат туристички соби. Локалната кујна произведена со органски состојки ќе ја сервираат пријателските домаќини.

Сите патувања започнуваат наутро, веднаш по појадокот во хотелот. Ги истражуваме сите соседни знаменитости покрај главните објекти за патување, со застанување за ручек во еден од рестораните во кој се служи традиционална бугарска храна. Има време за купување спомени за пријателите и семејството. Враќање во хотел по експедицијата, после ручек.

Определување

  • Уживајте во посебна архитектура на селото Лештен
  • Направете одлични фотографии
  • Купете локални сувенири
  • Уживајте во традиционалната бугарска вечера

Вклучено/Исклучено

  • Повратен превоз до село Лештен
  • Пешачење со водич до селото Лештен
  • Оброци и пијалоци
  • Лично патничко осигурување
  • Други лични трошоци
  • Бакшиш (по избор)

Времетраење

Целодневен (+7 часа)

Јазици

Англиски
хебрејски
руски

Бесплатно Откажување

До 24 часа

Важна информација

Корисници на инвалидска количка

Локација на турнејата

Село Лештен

Групен попуст (по Износ)

Масовно попуст за возрасни
# Група со попусти Од возрасен На возрасен Вредност
1 Група 2+ 2 15 €25,00

Осврти

0/5
Не оценето
(0 преглед)
Одлично
0
Многу добро
0
Просечна
0
Лошо
0
Страшно
0
0 преглед на оваа турнеја - Се прикажува 1 до 0

Напишете преглед

Од: €20,00
0 (Нема преглед)
Вкупно
€20,00

Сопственик

Можеби ќе ве интересира