Нашиот блог

The Allure of Investing in Northern Cyprus Real Estate
ИНТЕРЕСНО

Привлечноста на инвестирањето во недвижности во Северен Кипар

Северен Кипар, со своите недопрени плажи, историски знаменитости и живописна култура, отсекогаш бил популарна туристичка дестинација. Но, во последниве години, таа се појави и како жариште за инвестиции во недвижнини. Комбинацијата на неговата природна убавина, стратешката локација и потенцијалот за високи приноси го направија магнет за инвеститори од целиот свет. Зошто Северен Кипар? Стратешка локација: Се наоѓа на раскрсницата на Европа, Азија и Африка, нуди Северен Кипар

Прочитај повеќе "
Amazing Skiing in Bansko: Discover the Best Time to Hit the Slopes
Скијање во Бугарија

Водич: Како да добиете дозвола за престој во Бугарија за странци

Водич: Како да добиете дозвола за престој во Бугарија за странци Ако сте странец и размислувате да се преселите во Бугарија, добивањето дозвола за престој е клучен чекор кон правење на вашиот престој легален и уживање во придобивките од живеењето во оваа прекрасна земја. Процесот на добивање дозвола за престој во Бугарија на почетокот може да изгледа сложен, но со соодветно водство и подготовка, може да се движи непречено. Во овој сеопфатен водич, ќе обезбедиме

Прочитај повеќе "
ХОТЕЛ

Од одмори покрај плажа до планински бегства: Топ 10 најубави хотели во Бугарија

Бугарија има многу да понуди кога станува збор за дестинации за патување, а земјата е дом и на едни од најубавите хотели во светот. Во оваа статија, ќе ве запознаеме со топ 10 најубави хотели во Бугарија, кои се движат од луксузни одмори покрај плажа до пријатни планински бегства. Топ 10 најубави хотели во Бугарија Кога станува збор за наоѓање совршен хотел, Бугарија има широк спектар на опции за избор

Прочитај повеќе "
Amazing Skiing in Bansko: Discover the Best Time to Hit the Slopes
Скијање во Бугарија

Неверојатно скијање во Банско: Откријте го најдоброто време за упатување на падините

Скијање во Банско: Откријте го најдоброто време за полетување на патеките Скијањето е еден од највозбудливите зимски спортови, а Банско е идеална дестинација за скијачи од сите нивоа. Сместено во Бугарија, Банско е најдобро оценет ски-центар кој нуди совршен спој на природна убавина, модерни удобности и возбудливи активности на отворено. Банско е дом на скијачки патеки од светска класа кои се грижат и за почетници и за искусни скијачи. Тоа е одличен избор за секого

Прочитај повеќе "
3 Thigs Reasons for Amazing Vacation in Bansko Bulgaria
Градски водичи

3 причини за неверојатен одмор во Банско Бугарија

3 ПРИЧИНИ ЗА НЕВЕРОЈАТЕН ОДМОР ВО БАНСКО БУГАРИЈА Банско е живописен планински град Банско е живописен планински град кој се наоѓа во југозападниот дел на Бугарија, во подножјето на планината Пирин. Познат е по својот ски-центар, кој е еден од најпопуларните во земјата и привлекува туристи од целиот свет. Покрај скијањето, има и многу други активности и знаменитости што треба да се видат во и

Прочитај повеќе "
All you want to know about Borovets
Градски водичи

Сè што сакате да знаете за Боровец

Добредојдовте во Боровец. одморалиште на крајот од патот. Пред околу 120 години, кога областа сè уште била позната како Чамкорија, кралот Книјаз Фердинанд изградил летна палата и ловечки домови во областа.

Прочитај повеќе "