Бугарско време

Истражете ја Бугарија како никогаш досега.

Инспирирајте се за вашето следно патување

2809 Сандански

Банско: 2-дневна тура со водич Тевно Езеро (Темно Езеро)

0 (Нема преглед)
Планината Вихрен

Банско: Планинска обиколка со водич до планината Вихрен

0 (Нема преглед)
Парк Пирин, Банско

Банско: Планинарска обиколка до Поповското Езеро

0 (Нема преглед)
Бања

Банско: Бегство од термички базен

0 (Нема преглед)
Банско

Банско: Традиционално фолклорно искуство

0 (Нема преглед)
Боровец, Бугарија

Боровец: Групна лекција за скијање или сноуборд за сите нивоа

0 (Нема преглед)
Искарската клисура

Дневно патување до клисурата Искар со автомобил

0 (Нема преглед)

Препорачано за тебе

Приказни, совети и водичи

Сè што сакате да знаете за Боровец

Добредојдовте во Боровец Боровец (што буквално во превод значи „Бор…

3 причини за неверојатен одмор во Банско Бугарија

3 ПРИЧИНИ ЗА НЕВЕРОЈАТЕН ОДМОР ВО БАНСКО БУГАРИЈА Банско е…

Добијте специјални понуди и повеќе од BulgariaTime

Претплатете се за да видите дека цените на тајните зделки паѓаат во моментот кога ќе се регистрирате!