Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax 5*

0/5
Не оценето (0 преглед)
4-10 Кир Благо Тодев ул., 2770 Банско, Бугарија
Од: €150,00 / ноќевање
0
(0 преглед)
Со цел

За овој хотел

Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax е луксузен хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во срцето на живописниот планински град Банско, Бугарија. Со својот модерен алпски дизајн, врвни капацитети и одлична локација, овој хотел е совршен избор за оние кои бараат удобен и релаксирачки престој во срцето на планината Пирин.

Хотелот нуди низа типови соби за да одговараат на потребите на сите патници, вклучувајќи стандардни соби, супериорни соби и апартмани. Сите соби се опремени со модерни удобности како што се телевизори со рамен екран, минибари и бесплатен Wi-Fi. Некои од собите нудат и прекрасен поглед на околните планини.

Хотелот нуди и низа опции за јадење, вклучувајќи главен ресторан кој служи разновидна интернационална и бугарска кујна, лоби бар и бар покрај базен. Гостите исто така можат да уживаат во релаксирачки пијалок во пијано барот на хотелот, кој има музика во живо во вечерните часови.

Главниот белег на хотелот е центарот SPA & Relax, кој нуди широк спектар на третмани и услуги како што се масажи, третмани за лице и тело. Бањата има и сауна, парна соба и внатрешен базен, како и фитнес центар за гостите кои сакаат да останат активни за време на нивниот престој.

Други капацитети во Апартхотел Лаки Банско СПА и Релакс вклучуваат простор за складирање скии, продавница за изнајмување ски и училиште за скијање. Хотелот има и голем конференциски центар, кој е идеален за деловни состаноци и настани.

Апартхотелот Лаки Банско СПА и Релакс е совршен избор за оние кои бараат луксузен и удобен престој во Банско. Со својата одлична локација, врвни капацитети и пријателски персонал, не е ни чудо што хотелот се смета за еден од најдобрите во областа. Без разлика дали барате релаксација, авантура или култура, овој хотел има се. Тоа е совршен избор за ски одмор, спа пауза или романтично бегство.

Правила

Пријавете се 15:00 часот
Проверете 12:00 часот

Достапност

Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax 5*

Сопственик

johnyraid

Член од 2022

Информации Контакт

Е-пошта

[email protected]

Веб-страница

https://luckybansko.bg